Спецпроект

У львівський Музей Зброї ходять понад 100 тисяч людей щороку (ФОТО)

Єдиний музей зброї в Україні - колишній міський арсенал Львова, тепер - Музей зброї "Арсенал", за останні 10 років музей відвідали 620 тисяч осіб, тобто понад 100 тисяч відвідувачів щороку.

Про це Zaxid.net повідомила завідувач музею "Арсенал" Лілія Бреннер.

Як додав заступник директора музею зброї "Арсенал" Тарас Рудько, 30-40% відвідувачів - діти. Будівля - визначна пам'ятка архітектури XVI століття.

Вхід до музею

"Ми відходимо від поняття стандартної екскурсії. Сьогодні ми повинні музейну інформацію подавати більш цікаво, а цікавими є не просто експозиція, а екскурсія з театральним дійством", - зазначив заступник директора.

Обладунок важкої гусарської кінноти - один із небагатьох, який зберігся

За останні 10 років музей поповнився також й експонатами. "Поповнюється колекція музейна, часом митниця передає експонати, люди здають. Але в принципі цього мало. Є експонати, які потребують реставрації. У нас же не тільки зброя є, а й живопис, скульптура, звичайно, найбільше зброї. В експозиції представлені найкращі зразки у кращому стані", - зазначила Лілія Бреннер.

Гармати

"У музеї нині представлено зброю із 30 країн світу, в тому числі з Африки, Японії, Німеччини, Польщі, Австрії, Росії", - сказала завідувач музею "Арсенал".

 Списи. Фото: Zaxid.net

29 липня в єдиному в Україні Музеї зброї "Арсенал" відбудеться передопівнічна екскурсія. Для того, щоб взяти участь у нічній екскурсії потрібно зареєструватись на промоційно-туристичному сайті www.lviv.travel. Екскурсія безкоштовна.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.