Спецпроект

У львівський Музей Зброї ходять понад 100 тисяч людей щороку (ФОТО)

Єдиний музей зброї в Україні - колишній міський арсенал Львова, тепер - Музей зброї "Арсенал", за останні 10 років музей відвідали 620 тисяч осіб, тобто понад 100 тисяч відвідувачів щороку.

Про це Zaxid.net повідомила завідувач музею "Арсенал" Лілія Бреннер.

Як додав заступник директора музею зброї "Арсенал" Тарас Рудько, 30-40% відвідувачів - діти. Будівля - визначна пам'ятка архітектури XVI століття.

Вхід до музею

"Ми відходимо від поняття стандартної екскурсії. Сьогодні ми повинні музейну інформацію подавати більш цікаво, а цікавими є не просто експозиція, а екскурсія з театральним дійством", - зазначив заступник директора.

Обладунок важкої гусарської кінноти - один із небагатьох, який зберігся

За останні 10 років музей поповнився також й експонатами. "Поповнюється колекція музейна, часом митниця передає експонати, люди здають. Але в принципі цього мало. Є експонати, які потребують реставрації. У нас же не тільки зброя є, а й живопис, скульптура, звичайно, найбільше зброї. В експозиції представлені найкращі зразки у кращому стані", - зазначила Лілія Бреннер.

Гармати

"У музеї нині представлено зброю із 30 країн світу, в тому числі з Африки, Японії, Німеччини, Польщі, Австрії, Росії", - сказала завідувач музею "Арсенал".

 Списи. Фото: Zaxid.net

29 липня в єдиному в Україні Музеї зброї "Арсенал" відбудеться передопівнічна екскурсія. Для того, щоб взяти участь у нічній екскурсії потрібно зареєструватись на промоційно-туристичному сайті www.lviv.travel. Екскурсія безкоштовна.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.