Спецпроект

36% українців вважають Сталіна великим вождем

На питання, чи згодні ви з тим, що Йосип Сталін був великим вождем, більше третини українців відповіли ствердно, і майже стільки ж - негативно.

За результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у червні, 36% українців вважають Сталіна великим вождем, 34% не згодні з цим, а 17% ще не визначилися у своєму ставленні до цієї історичної важкоатлету.

За даними КМІС, обожнюють Сталіна переважно люди пенсійного віку, люди з неповною середньою освітою або без освіти взагалі.

15 гріхів Канібалісімуса. Які злочини вчинив Сталін

Серед тих, хто з таким баченням персони Сталіна не згоден, переважають громадяни у віці 30-44 років з вищою або середньою спеціалізованою освітою.

Сумніваються, ким же був Сталін, поки що в основному молодь і люди з неповною середньою освітою.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.