Спецпроект

Львівська облрада попросить Януковича заступитися за Дем'янюка

Львівська облрада звернеться до президента Віктора Януковича з вимогою домогтися звільнення Івана Дем'янюка, який був засуджений у Німеччині до 5 років ув'язнення.

Про це заявив заступник голови Української республіканської партії, колишній депутат Львівської облради Ростислав Новоженець. 

"Питання включено до порядку сесії 17 травня", - сказав він, додавши, що текст звернення вже підготовлений. 

Крім того, планується направити звернення до Міністерства закордонних справ та Світового конгресу українців з проханням надати Дем'янюку моральну та юридичну допомогу, а також домогтися його звільнення. 

Ініціював внесення даного питання до порядку денного облради депутат від фракції партії "Свобода" Михайло Барбара. 

"У ФРН померла Феміда. Абсурд, але німецькі нацисти за власні злочини засудили українця, який вже став збірним образом нашої нації. Вся це справа відверто смердить російським газом, від якого, без сумніву, отруїться і сама Ангела Меркель", - сказав він, повідомляють Українські новини

Барбара прогнозує, що облрада підтримає підготовлене звернення. 

Як відомо, 28 квітня Львівська облрада одноголосно прийняла звернення про припинення судового переслідування Дем'янюка у Німеччині. 

12 травня Земельний суд Мюнхена засудив Дем'янюка до 5 років тюремного ув'язнення, визнавши його винним у пособництві вбивства близько 27 тисяч в'язнів концентраційного табору "Собібор", де, як встановив суд, Дем'янюк був наглядачем. 

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.