Спецпроект

Дружина Шварценеггера викинула колекцію бюстів радянських вождів

Bідомий голлівудський актор і екс-губернатор штату Каліфорнія Арнольд Шварценеггер був змушений позбавитися від колекції погрудь радянських лідерів, які більше не захотіла бачити його дружина.

Про це повідомляє Ukranews із посиланням на шоу-біз-портал Canoe.

Актор розповів, що в 90-х роках минулого століття його радянські друзі-бодібілдери надіслали йому сувенір - погруддя Леніна, з якого почалася колекція, що включає також погруддя Брежнєва, Андропова та інших радянських лідерів.

"Вони надіслали мені цей бюст Леніна, але проблема була в тому, що вони продовжили надсилати мені дедалі більше статуй. Я поставив їх у себе вдома біля басейну", - розповів Шварценеггер, пояснивши, що зрештою його дружина Марія Шрайвер висловила невдоволення колекцією.

У бойовику "Червона спека" Шварценеггер грав радянського капітана міліції Івана Данко з Київської школи МВС

"Марія подумала, що я збожеволів. "Чому біля нашого басейну всі ці радянські статуї?", - заявила дружина й вивезла їх усіх геть", - пояснив актор.

Проте, Шварценеггеру вдалося зберегти найбільш пам'ятний екземпляр колекції.

"Але я залишив собі Леніна, тому що він був першим (у колекції)", - сказав актор. З його слів, невеличкий бюст Леніна стоїть на столі в його кабінеті.

Нагадаємо, Арнольд Шварценеггер був губернатором штату Каліфорнія з 2003 по 2011 роки. Протягом цього часу він дозволяв собі тільки епізодичні ролі в кіно, як, наприклад, роль у фільмі "Нестримні" Сильвестра Сталлоне.

Дружиною Шварценеггера є племінниця Джона Кеннеді Марія Шрайвер.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.