Спецпроект

У Кам'янці-Подільському відкрили туристичний сезон (ФОТО, ВІДЕО)

В ці вихідні, 15-17 квітня у Кам'янці-Подільському (Хмельницька область) офіційно відкрився туристичний сезон. Cтріляли з мушкетів, готували паелью, обговорювали "Євро-2012" і запустили нову реконструкцію - цього разу середньовічну.

Про це повідомляє сайт Кам'янець-Подільської міськради.

У місті розпочався новий фестиваль історичної реконструкції "Руська брама".

Організатори обіцяють, що він триватиме протягом усього туристичного сезону і має на меті "презентувати відродження архітектурних пам'яток та надання їм нового туристичного життя".

Відкриття "Руської брами". Всі фото і відео: Ірина Пустиннікова

У програмі відкриття відбулися:

- брифінг "Долучення малих туристичних міст до проведення Євро-2012"

"Руська брама" - фестиваль з акцентом на Середньовіччя, на відміну від, скажімо, "Терра героїки"

- презентація туристичного сайту "visitkamianets.com"

Руська брама - комплекс гідротехнічних і фортифікаційних споруд, які захищали вхід у місто від каньйону з південного боку півострова, утвореного вигином річки Смотрич

- фестиваль гурманів "Подільський п'єц"

 Подільський карнавал у Вербну неділю :)

- парад-конкурс весільних музик


- ярмарок сувенірної та поліграфічної продукції

Оркестр на Польському ринку біля міської ратуші

- майстер-класи ремісників

Ковалі

- автентична іспанська кухня в Кам'янці (майстер-клас іспанської кухні та конкурс місцевих кухарів на приготування паельї)

Приготування автентичної паельї

- відкриття виставки "Історія фортифікації" у Казематній башті на площі Вірменський ринок тощо.

Кам'янецькі реконструктори XVII-го сторіччя...

Кам'янець на Поділлі - давнє місто з унікальним комплексом середньовічних і ранньомодерних оборонних споруд на півострові, утвореним каньйоном річки Смотрич. 

...проводять весняні навчання з мушкетами

В часи княжої Русі і Литовсько-Руської держави - центр Подільського князівства. В часи Речі Посполитої - столиця Подільського воєводства. В часи Російської імперії - столиця Подільської губернії.  В 1919-1920 рр - столиця Української Народної республіки.

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.