Спецпроект

У Кам'янці-Подільському відкрили туристичний сезон (ФОТО, ВІДЕО)

В ці вихідні, 15-17 квітня у Кам'янці-Подільському (Хмельницька область) офіційно відкрився туристичний сезон. Cтріляли з мушкетів, готували паелью, обговорювали "Євро-2012" і запустили нову реконструкцію - цього разу середньовічну.

Про це повідомляє сайт Кам'янець-Подільської міськради.

У місті розпочався новий фестиваль історичної реконструкції "Руська брама".

Організатори обіцяють, що він триватиме протягом усього туристичного сезону і має на меті "презентувати відродження архітектурних пам'яток та надання їм нового туристичного життя".

Відкриття "Руської брами". Всі фото і відео: Ірина Пустиннікова

У програмі відкриття відбулися:

- брифінг "Долучення малих туристичних міст до проведення Євро-2012"

"Руська брама" - фестиваль з акцентом на Середньовіччя, на відміну від, скажімо, "Терра героїки"

- презентація туристичного сайту "visitkamianets.com"

Руська брама - комплекс гідротехнічних і фортифікаційних споруд, які захищали вхід у місто від каньйону з південного боку півострова, утвореного вигином річки Смотрич

- фестиваль гурманів "Подільський п'єц"

 Подільський карнавал у Вербну неділю :)

- парад-конкурс весільних музик


- ярмарок сувенірної та поліграфічної продукції

Оркестр на Польському ринку біля міської ратуші

- майстер-класи ремісників

Ковалі

- автентична іспанська кухня в Кам'янці (майстер-клас іспанської кухні та конкурс місцевих кухарів на приготування паельї)

Приготування автентичної паельї

- відкриття виставки "Історія фортифікації" у Казематній башті на площі Вірменський ринок тощо.

Кам'янецькі реконструктори XVII-го сторіччя...

Кам'янець на Поділлі - давнє місто з унікальним комплексом середньовічних і ранньомодерних оборонних споруд на півострові, утвореним каньйоном річки Смотрич. 

...проводять весняні навчання з мушкетами

В часи княжої Русі і Литовсько-Руської держави - центр Подільського князівства. В часи Речі Посполитої - столиця Подільського воєводства. В часи Російської імперії - столиця Подільської губернії.  В 1919-1920 рр - столиця Української Народної республіки.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.