Спецпроект

У Єгипті знайшли викрадену з Каїрського музею статую Тутанхамона (ФОТО)

Позолочена статуетка Тутанхамона і ще три предмети, вкрадені мародерами з Каїрського музею, були повернуті назад.

Разом зі статуєю Тутанхамона в музей повернулися одна з 10 фігурок ушебти (загробних слуг), бронзова труба з дерев'яною сурдиною і частина опахала.

Всі ці предмети входять до колекції Тутанхамона, повідомляє УП.Життя з посиланням на офіційний сайт Захі Хавасса - відомого археолога і голову Вищої ради з питань старожитностей Єгипту.

Зазначається, що стан статуетки пристойний, відколена лише частина корони і ступні фігури.

Статуетка Тутанхамона з посохом до погрому...

Фігурка ушебти і бронзова труба виявилися в ідеальному стані і вже зараз повернуті в експозицію.

Опахало ж було розколоте на дві частини: одна з них розбилася на 11 шматків.

...і те, що залишилося після неї. Фото: Al-Jazeera

На прес-конференції Захі Хавасс повідомив, що для захисту старожитностей Єгипту буде створено спеціальний відділ у поліції, який буде забезпечувати безпеку на розкопках і в музеях.

Хавасс додав, що владі не вдалося захистити частину старожитностей від мародерів, тому що поліцейські в музеях були не озброєні.

Що зникло і що понівечено в музеях Єгипту 

Хвиля грабежів і мародерства захлиснула Єгипет під час заворушень, викликаних поваленням режиму Хосні Мубарака.

Так, з одного лише Каїрського музею було вкрадено декілька десятків експонатів, частину з яких yже вдалося повернути.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.