Спецпроект

65-річчя возз'єднання Закарпаття з Україною відсвяткують на державному рівні

Верховна Рада прийняла постанову про відзначення 65-річчя входження Закарпатської області до складу України.

За постанову в четвер проголосували 316 народних депутатів з 415, що зареєструвалися в залі, повідомляє "Інтерфакс".

Постанова передбачає відсвяткувати 65-річчя входження Закарпатської області до складу України на загальнодержавному рівні.

Парламент рекомендував органам місцевого самоврядування та виконавчої влади:

- провести у зв'язку з цією датою урочисті збори громадськості, зустрічі з учасниками боротьби за визволення Закарпаття,

- вшанувати ветеранів війни та праці, передовиків і новаторів виробництва,

- провести тематичні виставки, наукові конференції, уроки, лекції, бесіди і інші заходи, присвячені висвітленню історичного значення цієї події.

Крім того, Кабінету міністрів України доручено передбачити виділення необхідних коштів для проведення даних заходів. Уряду також доручено передбачати кошти для подолання депресивного стану та прискорення соціально-економічного розвитку цієї області.

Довідка ІП: Закарпатська область у складі УРСР була створена в доволі символічний для української соборності день - 22 січня 1946 року.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР