Спецпроект

ТОМЕНКО: ВЛАДА ЗРЕЖИСУВАЛА ВІЙНУ ДОВКОЛА БАНДЕРИ І СТАЛІНА

Віце-спікер Микола Томенко вважає, що влада зацікавлена в протистоянні громадян України через фігури Степана Бандери і Йосипа Сталіна.

Про це сказано в повідомленні, розміщеному на сайті Верховної Ради.

"В Україні набирає хід віртуальна інформаційна війна, зрежисована владою і підтримана "правильною" опозицією... Сценарій чергового етапу цієї війни побудований на умовній лінії протистояння: Сталін проти Бандери", - заявив Томенко.

На його думку, в такий спосіб влада зацікавлена у протистоянні між громадянами з різних регіонів країни.

"Режисери цієї віртуальної війни хотіли б, щоби щодня із засобів масової інформації ми дізнавалися про активізацію прихильників Йосипа Сталіна в будівництві чергового пам'ятника вождеві, що мало б обурити проукраїнську Україну й... про чергове присвоєння імені Степана Бандери вулиці в Західній Україні, що повинно викликати протест проросійської України", - підкреслив Томенко.

Політик вважає, що реальне протистояння в країні не між Сталіним і Бандерою, "а між правами та свободами громадян, інтересами країни та діями влади, які спрямовані проти соціальних, економічних, політичних і культурних прав громадян".

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР