Спецпроект

Митники не дали вивезти у Прагу радянський і царський рублі (ФОТО)

Митники зупинили незаконне вивезення старовинних монет з нашої держави, повідомляє прес-центр Держмитслужби України.

Золоту і срібну монети першої половини ХХ-го століття працівники митниці виявили у нашої співвітчизниці, яка відлітала до Праги.

На срібній монеті на аверсі: подвійне зображення робочого та селянина, на реверсі: герб СРСР, номінал монети "один рубль" і дата випуску - 1924 р.

На золотій монеті, 1901 року випуску, Російська Імперія, на аверсі зображено профіль імператора Миколи ІІ з написом "БМ Николай ІІ ...", на реверсі: герб Російської Імперії.

Вилучені монети: ліворуч - царська, праворуч - радянська

Монети знаходилися в одному з відділень жіночої сумки пасажирки і були виявлені під час здійснення митного контролю.

До речі, громадянка обрала проходження митного контролю в режимі "зелений коридор", де передбачено відсутність предметів, які підлягають обов'язковому декларуванню.

Жодних дозвільних документів на монети громадянка до митного оформлення не надала.

Складено протокол про порушення митних правил за ознакою ст. 339 Митного кодексу України.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.