Спецпроект

Митники не дали вивезти у Прагу радянський і царський рублі (ФОТО)

Митники зупинили незаконне вивезення старовинних монет з нашої держави, повідомляє прес-центр Держмитслужби України.

Золоту і срібну монети першої половини ХХ-го століття працівники митниці виявили у нашої співвітчизниці, яка відлітала до Праги.

На срібній монеті на аверсі: подвійне зображення робочого та селянина, на реверсі: герб СРСР, номінал монети "один рубль" і дата випуску - 1924 р.

На золотій монеті, 1901 року випуску, Російська Імперія, на аверсі зображено профіль імператора Миколи ІІ з написом "БМ Николай ІІ ...", на реверсі: герб Російської Імперії.

Вилучені монети: ліворуч - царська, праворуч - радянська

Монети знаходилися в одному з відділень жіночої сумки пасажирки і були виявлені під час здійснення митного контролю.

До речі, громадянка обрала проходження митного контролю в режимі "зелений коридор", де передбачено відсутність предметів, які підлягають обов'язковому декларуванню.

Жодних дозвільних документів на монети громадянка до митного оформлення не надала.

Складено протокол про порушення митних правил за ознакою ст. 339 Митного кодексу України.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.