Спецпроект

Регіонал сказав, що Голодомор організували ті ж, хто й Жовтневу революцію. І це не росіяни

Невіруючий Чечетов: "Я вас Христом Богом благаю, ось ті зерна зла, ненависті, які намагаються сіяти помаранчеві, не допускайте до дітей! Ось ті зерна зла-геноциду!"

Народний депутат України, член Партії регіонів Михайло Чечетов вважає, що Голодомор в Україні 1932-33 років організували ті самі, що й революцію 1917 року.

Про це депутат заявив в інтерв`ю УНІАН.

На запитання, як він вшановує пам`ять жертв Голодомору, можливо, запалює свічки, Чечетов відповів, що свічки не запалює, оскільки він людина "невіруюча".

"Знаєте, ще чому Віктор Андрійович канув у лєту? Тому що не можна жити весь час у минулому! Треба жити майбутнім. Були трагічні події. Ну й що тепер? Що тепер ми повинні робити?" - запитав депутат від Партії регіонів.

Він вважає, що помаранчеві політики "з голоду зробили геноцид лише з однією метою - зробити з Росії ворога. А лідер держави завжди повинен об`єднувати народ, а не роз`єднувати. Ось намагалися зомбувати людей геноцидом. І що, ця політика об`єднувала людей?"

Про те, як пан Чечетов назвав 600-річчя Грюнвальдської битви "абсолютно третьестепенным вопросом", читайте в розділі "Тексти"

"Ось я росіянин, моя дружина - українка. Отже, я повинен визнати, що мій дід вбивав українців? Я ось коли виступаю перед вчителями, говорю їм: "Я вас Христом Богом благаю, ось ті зерна зла, ненависті, які намагаються сіяти помаранчеві, не допускайте до дітей! Ось ті зерна зла-геноциду!", - заявив Чечетов.

За його словами, Голодомор - "це була трагедія системи, система винна, а не росіяни. У тому уряді тільки один росіянин був". (Далі Михайло Чечетов детально розклав учасників Жовтневого перевороту 1917 року за національною ознакою, проте, на його прохання, УНІАН опустив цей момент)

"Отже, при чому тут росіяни?! Не було росіян" - кричав Михайло Чечетов.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.