Спецпроект

У Чернігові туристів розважатимуть остання любов Мазепи і Соловей-розбійник

У Чернігові туристам запропонують новий екскурсійний маршрут "Чернігів - місто легенд" з елементами театралізованого дійства. Як повідомляє прес-служба Чернігівської міськради, маршрут буде присвячений легендам і міфам про Чернігів.

За інформацією УНІАН, начальник відділу туризму Чернігівської міської ради Тетяна Коржинська зазначила, що екскурсія триває більше двох годин. "Для її проведення дуже вдало вибрані Болдині гори, з яких видно основні храми Чернігова і частина міста", - сказала вона.

Коржинська додала, що учасники нового екскурсійного маршруту відвідають Антонієві печери і Троїцький кафедральний собор. З дзвіниці собору Троїцького туристи зможуть побачити Чернігів з висоти пташиного польоту.

Розповіді екскурсовода будуть ілюструватися театралізованими постановками, сценками та діалогами.

Головних героїв зараз сім - княжна Чорна, двоє хозарських воїнів, Ілля Муромець, Соловей-розбійник, Мотря Кочубей і чернець Тарасій. Вартість екскурсії 200 грн.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.