Спецпроект

У Чернігові туристів розважатимуть остання любов Мазепи і Соловей-розбійник

У Чернігові туристам запропонують новий екскурсійний маршрут "Чернігів - місто легенд" з елементами театралізованого дійства. Як повідомляє прес-служба Чернігівської міськради, маршрут буде присвячений легендам і міфам про Чернігів.

За інформацією УНІАН, начальник відділу туризму Чернігівської міської ради Тетяна Коржинська зазначила, що екскурсія триває більше двох годин. "Для її проведення дуже вдало вибрані Болдині гори, з яких видно основні храми Чернігова і частина міста", - сказала вона.

Коржинська додала, що учасники нового екскурсійного маршруту відвідають Антонієві печери і Троїцький кафедральний собор. З дзвіниці собору Троїцького туристи зможуть побачити Чернігів з висоти пташиного польоту.

Розповіді екскурсовода будуть ілюструватися театралізованими постановками, сценками та діалогами.

Головних героїв зараз сім - княжна Чорна, двоє хозарських воїнів, Ілля Муромець, Соловей-розбійник, Мотря Кочубей і чернець Тарасій. Вартість екскурсії 200 грн.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.