Спецпроект

У Чернігові туристів розважатимуть остання любов Мазепи і Соловей-розбійник

У Чернігові туристам запропонують новий екскурсійний маршрут "Чернігів - місто легенд" з елементами театралізованого дійства. Як повідомляє прес-служба Чернігівської міськради, маршрут буде присвячений легендам і міфам про Чернігів.

За інформацією УНІАН, начальник відділу туризму Чернігівської міської ради Тетяна Коржинська зазначила, що екскурсія триває більше двох годин. "Для її проведення дуже вдало вибрані Болдині гори, з яких видно основні храми Чернігова і частина міста", - сказала вона.

Коржинська додала, що учасники нового екскурсійного маршруту відвідають Антонієві печери і Троїцький кафедральний собор. З дзвіниці собору Троїцького туристи зможуть побачити Чернігів з висоти пташиного польоту.

Розповіді екскурсовода будуть ілюструватися театралізованими постановками, сценками та діалогами.

Головних героїв зараз сім - княжна Чорна, двоє хозарських воїнів, Ілля Муромець, Соловей-розбійник, Мотря Кочубей і чернець Тарасій. Вартість екскурсії 200 грн.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.