Архівні факти, історичні фото і правда спокою не дає

Вуличну виставку УІНП на Подолі в Києві вандали пошкодили чотири рази менш ніж за місяць! О це людям архівні факти, історичні фото і правда спокою не дає)))

 
фото: олег слабоспицький

Це вперше нашу вуличну виставку на Контрактовій так затято намагаються знищити. Йдеться про проєкт "Lend-lease – зброя перемоги. Що замовчувала радянська пропаганда", який створили громадські організації "Корпус справедливості" та Blue & Yellow і за нашої підтримки відкрили разом із міністром культури та інформаційної політики України Олександром Ткаченком на виході зі станції метро Контрактова площа 22 червня цього року.

 

Виставка розповідає, яке значення мала допомога Союзників по Антигітлерівській коаліції для перемоги Червоної армії на Східному фронті Другої світової війни. Вона спростовує поширений міф, який активно використовує сучасна Росія, що СРСР переміг нацизм самотужки. А ще розказує скільки всього допоміг "союз нерушимый" нацистам до 1941 року.

Мабуть, комусь дуже заважає у публічному просторі в центрі Києва наочна демонстрація фактів, що руйнують міфи про історію Другої світової війни. Ми націлені з'ясувати, кому та з яких причин. А також відшкодувати завдані збитки. Звернулися з заявою до управління Національної поліції Подільського району.

Очікуємо на реакцію правоохоронців, тим більше, що половина роботи вже зроблена і маємо відео підозрюваної. Між іншим, будемо вдячні якщо хто впізнає і підкаже нам ім'я ціє вандалки-зловмисниці.

Нижче – детальна хронологія подій.

- 25 липня – стало відомо про викрадення двох банерів виставки.

- 29 липня – надруковані наново за кошти ГО "Корпус справедливості" два банери розміщені на виставкових конструкціях. Тоді ж помічено, що інші банери місцями обписані антиамериканськими гаслами.

 
фото: олег слабоспицький

- 5 серпня – через зафіксовані акти вандалізму заступник голови УІНП Максим Ярмистий звернувся до начальника Подільського районного управління Національної поліції.

- 6 серпня – стало відомо, що зловмисники порізали ножем 11 банерів. Інститут звернувся з заявою до Нацполіції Подільського району, яку прийняли. Того ж дня або пізніше виставку знову обписали.

 
фото: олег слабоспицький

- 6-10 серпня – тривав збір коштів на передрук пошкоджених банерів, який проводила голова ГО "Корпус справедливості" Валентина Охлопкова.

- 11 серпня – пошкоджені банери замінили на нові. Через пів години після заміни Вахтанг Кіпіані повідомив, що виставка знову рясно обписана.

Ввечері того ж дня випадковий перехожий зняв на відео, як неідентифікована молода жінка обписує центральну стійку виставкової конструкції.

Виставка розташована на Контрактовій площі в полі огляду стаціонарних камер спостереження. Чекаємо на відповідні дії з боку Національна поліція України.

А всіх бажаючих запрошуємо переглянути відновлені банери і завжди пам'ятати правду.

: Як росія краде українські культурні цінності: сучасна історія

За оцінками ЮНЕСКО, завдані російською агресією з 2014 року збитки українській культурній спадщині становлять понад $2,6 мільярда. Вважається, що це розграбування українських музеїв є наймасштабнішим із часів Другої світової війни. Для прикладу – в той час на території України окупаційними військами було знищено і викрадено понад 500 тисяч музейних експонатів, 51 млн книг, 46 млн архівних справ, а з 2015 по 2023 рік лише в Криму рф провела понад 1 385 археологічних розкопок і вивезла приблизно 5 мільйонів артефактів.

Андрій Пишний: Гроші – те, що возвеличує та фіксує нашу історію

Як має змінитися зовнішній вигляд національної валюти, щоб «говорити» не про минуле, а про сучасне та майбутнє? Які сенси має транслювати українська гривня про цінності нашої держави та історичні події, які ми переживаємо?

Юрій Юзич: Юліан Нестайко і Віденська сотня УСС

На світлині – дядько класика української дитячої літератури Всеволода Нестайка. Бойовий командир УСС поручник Юліан Нестайко. Звісно, що Всеволод чудово знав історію рідного брата свого батька – Зенона. Знав, що обидва Нестайки пішли добровольцями до УСС і пройшли всю визвольну війну, включно із боями проти білих та червоних московитів. Що обоє загинули у боротьбі з окупантами.

Радомир Мокрик: Уроки ненасильницького спротиву

Ненасильницький рух спротиву в Україні має виразну традицію – не лише успішних революцій, але й копіткої щоденної роботи, яка протягом «короткого ХХ століття» в Україні під радянською владою увійшла під загальною назвою «дисидентський рух».