1993: Кравчук здійснює перший мобільний дзвінок в Україні. ВІДЕО

1 липня 1993 року відбувся перший в історії України дзвінок по мобільному телефону. Леонід Кравчук поспілкувався з послом України в Німеччині Іваном Пісковим.

Ця розмова, здійснена 20 років тому в мережі першого українського мобільного оператора UMC, поклала початок мобільної ери в нашій країні, повідомляє прес-служба компанії МТС.

"Леонід Макарович Кравчук перерізав телефонний провід, що символізувало старт розвитку мобільного зв'язку в країні, і кілька хвилин поспілкувався по мобільному телефону з нашим послом у Німеччині, - згадує перший міністр зв'язку України Олег Проживальський.

Мобільні телефони у 1993-му важили більше кілограма - а стали 100 грамів. Розмовляли в середньому 5 хвилин на день - стали розмовляти по півгодини.

Абонентами мобільного зв'язку було 2,8 тисяч - стало 60 мільйонів. Були німецько-дансько-голландські інвестори - стали російські.

Було Ukrainian Mobile Communications - стало Мобильные ТелеСистемы.

Дивіться також інші ВІДЕО 1990-х років:

1990: перший "МакДональдз" у Радянському Союзі

1990: Мітингові пристрасті в Києві. Так закінчувалася УРСР

1991: телепрограма "Время" про ГКЧП, Горбачова і Кравчука

1992: УНР+УРСР. Кравчуку передають петлюрівські клейноди

1993: Георгій Гонгадзе повернувся в Україну з Абхазії

1994: Перша чеченська війна. Новий рік у Грозному

1996: перше "Шоу Довгоносиків" - казочка про курочку Рябу

1997: Каденюк у космосі. Від підготовки до приземлення

1997: перше повідомлення про смерть принцеси Діани

1999: розстріл міністрів у парламенті Вірменії

1999: Єльцин робить президентом Путіна у прямому ефірі

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.