IN MEMORIAM: помер папа-емерит Бенедикт XVI

У віці 95 років помер колишній Папа Римський Бенедикт XVI

Про це повідомила пресслужба Святого Престолу.

 

"Зі скорботою повідомляю, що сьогодні о 9:34 ранку в монастирі Mater Ecclesiae у Ватикані відійшов у вічність Папа-емерит Бенедикт XVI", – йдеться в повідомленні.

З понеділка, 2 січня 2023 року, тіло Папи-емерита перебуватиме в базиліці Святого Петра, щоб віряни могли з ним попрощатися. Похорон Бенедикта XVI відбудеться 5 січня 2023 року.

Бенедикт XVI очолював Католицьку Церкву з 19 квітня 2005 року до 28 лютого 2013 року. Вперше за кілька сотень років залишив папський пост.

Йозеф Ратцінгер народився в Марктл-ам-Інн, Німеччина, 16 квітня 1927 року. У 1977 році став архієпископом Мюнхенським і Фрайзінзьким. За чотири роки Йоан Павло ІІ довірив йому посаду префекта Конгрегації віровчення.

19 квітня 2005 року колегія кардиналів обрала його 265 наступником святого Петра. Після восьми років понтифікату 11 лютого 2013 року оголосив про своє зречення. Востаннє такая подія ставалася 1296 року, тобто 717 років тому, коли папою був Целестин V. 

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.