Земля могла бути “водним світом” три мільярди років тому – вчені

Науковці знайшли докази того, що Земля була покрита глобальним океаном, який перетворив планету на “водний світ” більше 3 мільярдів років тому.

Про це повідомляє The Guardian.

 

"Характерні хімічні сліди були виявлені на древній частині океанічної кори, які вказують на те, що планета колись була позбавлена континентів, наймасивніших частин суші на Землі", - йдеться у повідомленні.

Босвелл Вінг з Університету Колорадо в Боулдері і його колишній постдокторант Бенджамін Джонсон, який працює в Університеті штату Айова, запустили проєкт, щоб відкрити новий шлях у дебатах про те, як могла виглядати давня Земля.

"Земля у ранній період без континентів, що зароджуються, можливо нагадувала "водний світ", що створювало значну перешкоду для появи та еволюції життя на Землі, яке у свою чергу не виключає можливого її існування в інших місцях", - пишуть вчені у науковому журналі Nature Geoscience.

Саме дослідження проходило на геологічній місцевості під назвою Панорама, що розташовується на північному заході Австралії, де океанічна плита морського дна, якій налічується 3,2 мільярда років, була перевернутою назовні.

Всередині цієї давньої кори містяться хімічні підказки про морську воду, яка в той час покривала Землю. Вчені були зосереджені на дослідженні різних видів кисню, які морська вода принесла у земну кору.

Якщо результати цього дослідження у майбутньому знайдуть підтвердження, то це допоможе дослідникам перевірити свої теорії щодо того, де і як на Землі з'явилися перші одноклітинні організми. Також це дасть змогу з'ясувати чи можуть існувати інші світи, придатні для життя.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.