Затримано підозрюваного в розпалюванні національної ворожнечі в Гуті Пеняцькій

23 січня, обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою підозрюваному у скоєнні низки тяжких і особливо тяжких резонансних злочинів. Серед них – вандалізм у місцях пам’яті та розпалювання національної ворожнечі в урочищі Гута Пеняцька на Львівщині та на території заповідника «Биківнянські могили в Києві.

Підозрюваний 18 місяців переховувався від слідства, а напередодні його вдалося затримати, – повідомили в пресслужбі Офісу генпрокурора України, передає polukr.net.

 

За даними слідчих, затриманого підозрюють у причетності до таких злочинів: підриву ручної гранати та хуліганських дій, які полягали в оскверненні могильного комплексу "Цадика Нахмана" 2016 року, підриву гранати РГД-5 на території Черкаського відділку поліції 2017 року, підриву пам'ятника Угорському народу на Веревецькому перевалі (межа Львівської та Закарпатської областей) 2017 року.

Також йому інкримінують розпалювання національної ворожнечі та ненависті, що мали місце в урочищі Гута Пеняцька в Бродівському районі Львівської області та на території заповідника "Биківнянські могили" в Києві, а також спаплюження юдейської релігійної святині – синагоги "Цорі Гільод" у Львові 2017 року; вчинення хуліганських дій біля посольств США та Литви; закінчений замах на вбивство, вчинений способом, небезпечним для життя багатьох осіб із застосуванням невідомого вибухового пристрою у Києві під час святкування Дня Незалежності 2017 року.

Окрім того, слідство вважає його причетним до розфарбовування пам'ятника воїнам АТО, застосування вибухового пристрою біля пам'ятника воїнам АТО 2017 року, а також підриву ручної гранати біля входу приймальні політичної партії "Національний корпус" 2017 року.

Досудове розслідування перебуває на стадії завершення, невдовзі обвинувальний акт планують скерувати до суду. Щодо інших двох учасників скоєння зазначених злочинів триває розгляд обвинувального акта в суді, – додали в Офісі генпрокурора.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.