Пожежу у Соборі Паризької Богоматері взяли під контроль і частково загасили. ФОТО

Пожежу у Соборі Паризької Богоматері вдалося взяти під контроль, досі палають лише окремі осередки.

Про це повідомляє ВВС.Україна.

 Фото: AFP

"Пожежа повністю під контролем. Частково її загасили, залишаються окремі осередки, з якими триває боротьба", - цитує AFP офіційного представника пожежної охорони.

Під час гасіння пожежі в соборі Нотр-Дам серйозно постраждав один пожежний, повідомив генерал Жан-Клод Галле з паризької пожежної бригади.

Загоряння у будівлі собору виникло ввечері 15 квітня. Причина пожежі поки не встановлена, проте за деякою інформацією вона могла виникнути під час реставраційних робіт.

Паризька прокуратура заявила, що вже почала розслідування інциденту.

Мер Парижу Анна Ідальго заявила, що в даху собору велика діра на тому місці, де був шпиль, але вівтар зберігся, і все не так погано, як вона побоювалася.

Кореспондентка газети Le Monde опублікувала у себе в Twitter фотографії інтер'єру згорілого собору.

Відновлення Собору

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що собор Паризької Богоматері відновлять та пообіцяв запустити міжнародну кампанію зі збору коштів на його реставрацію.

"Сьогодні я б хотів сказати також і про надію. Сповнимося гордості, адже ми побудували цей собор понад 800 років тому, ми побудували його і протягом століть розширювали й покращували його. І сьогодні я з упевненістю заявляю: ми відновимо його всі разом", - сказав французький президент.

ЮНЕСКО заявила, що готова надати допомогу владі Франції у відновленні цієї визначної пам'ятки.

 Фото: ANADOLU AGENCY

Французький мільярдер Франсуа-Анрі Піно, голова і виконавчий директор групи компаній Kering (володіє модними брендами Gucci і Yves Saint Laurent) пообіцяв перерахувати 100 мільйонів євро на допомогу у відновленні собору, випливає з заяви, яку наводить агентство AFP.

Міністр культури України Євген Нищук заявив про готовність направити українських спеціалістів для допомоги у відновленні собору.

 Фото: GETTY IMAGES

Останній раз собор Паризької Богоматері отримував серйозні пошкодження ще під час Французької революції в кінці XVIII століття.

Дві світові війни собор пережив майже без пошкоджень, зазначає кореспондент BBC Анрі Астье.

Більше про перебіг пожежі читайте:

Горить Собор Паризької Богоматері. ФОТО. ВІДЕО

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.