Горить Собор Паризької Богоматері. ФОТО. ВІДЕО

У Парижі горить Собор Нотр-Дам де Парі.

Про це повідомляє видання Telegraph.

 Фото Твіттер

На кадрах, що розміщені в Інтернеті, видно, що полум’я охопило верхню частину собору, епіцентр її біля вежі бефруа, а також підходить до двох дзвінниць.

Міська влада запевняє, що на гасіння кинули великі сили. Водночас появились перші припущення, що пожежа може бути пов'язана з реконструкцією, що якраз проводиться в соборі.

Фото: EPA-EFE/IAN LANGSDON
 

Станом на цей час пожежникам вдалося локалізувати полум’я. Також повідомляється, що на цей час постраждалих немає.

За інформацією із прямого ефіру 5 каналу, станом на 20.50 (за київським часом) обвалився шпиль (бефруа).

 Фото: Ludovic Marin / AFP / Scanpix / LETA

Президент США Дональд Трамп висловив припущення, що "можливо, літаки для води" можуть бути використані для гасіння пожежі.

Французьке агентство з цивільної оборони та управління кризовими ситуаціями відхилило пропозицію президента Трампа про те, що літаючі танкери з водою можуть погасити вогонь.
"Застосування води з повітря на цьому типі будівлі може призвести до краху всієї структури разом з пожежниками, які в даний час роблять все можливе, щоб врятувати Нотр-Дам", - пише відомство.
"Вертоліт або літак, вага води і інтенсивність падіння на малій висоті можуть послабити структуру Нотр-Дам і призвести до побічних пошкоджень будівель поблизу".
Президент Франції Еммануель Макрон прокоментував пожежу в Соборі Паризької Богоматері. Свої почуття глава Франції висловив в соцмережі Facebook.
"Нотр-Дам де Парі у вогні. Емоція цілої нації. Є про що подумати для всіх католиків і для всіх французів. Як і всім нашим співвітчизникам, мені сьогодні сумно бачити, як ця частина нас горить", - написав Макрон.

Довідково. Перший камінь у фундамент король Людовик VII заклав 1163 року, але будівля лише здавалася цілком кам'яною.

Собор також називали Лісом, бо на виготовлення опорних балок пішло 13 000 дубів. У природі ці дерева зайняли б понад 14 гектарів.

Станом на 22.45 (за київським часом). Пожежники кажуть, що найближчі півгодини покажуть, чи вдасться справитись із пожежею...

 Фотографія: Бертран Гей / AFP / Getty Images - станом на 22.45 (за київським часом)

Заступник міністра внутрішніх справ Франції сказав, що вони не впевнені, що пожежу вдасться зупинити, повідомляє AFP.

Близько 23.00 паризькі церкви почали дзвонити в дзвони в знак солідарності із Нотр-Дам де Парі.

Ближче до півночі парижани, що зібралися біля палаючого собору, об'єдналися у молитві.
Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря прокоментував це у Facebook: 
"Зворушливий спів молитви "Ave Maria" ("Богородице Діво, радуйся")
Зворушливо, що співають молоді люди, молячись на колінах.
Собори душ відроджуються — відродиться і собор з каменю."

Читайте також:

У пошуках Костя Щита

На початку 2021 року, гортаючи скановані копії українського щоденника "Свобода", я натрапив на вельми просте пошукове оголошення: людина, яку шукали, була родом з моєї рідної Мерефи. Як згодом стало відомо, цією людиною був Костянтин Мусійович Щит — старшина української армії та тенор Української Республіканської Капели, яскраву історію життя якого впродовж майже сторіччя тримали в таємниці родичі з двох різних частин світу.

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.