На території Іраку археологи знайшли багате давнє місто

В іракському Курдистані археологи знайшли невідоме досі стародавнє місто. Кам’яні фундаменти, таблички й інші історичні артефакти вказують на те, що місто процвітало біля підніжжя гір Загрос близько чотирьох тисяч років тому.

Як пише УНІАН із посиланням на Newsweek, дослідники настільки здивувалися відкриттю в місцевості Кунара, що назвали це "маленькою революцією". Про це йдеться в опублікованому звіті Національного центру наукових досліджень Франції.

Група французьких вчених працювала тут упродовж 2012–2018 років, отримавши таку можливість після падіння режиму Саддама Хусейна в Іраку.

 Одна з табличок, знайдених французькими археологами. Фото: Flickr/ALFGRN

Розкопки в Кунарі свідчать про те, що тут колись розташовувалося заможне місто гірського народу, який жив біля західного кордону Месопотамії.  Знайдені артефакти вказують на те, що містяни займалися розведенням худоби, будували системи зрошення для аграрних потреб, а також вели записи про торгівлю різними товарами, наприклад, борошном.

Археологи знайшли кам’яні таблички, в яких символами описується стародавній регіон, який простягається від південних меж сучасної Туреччини до Перської затоки. На думку науковців, знайдене місто існувало в часи Аккадської імперії – першої імперії на території Межиріччя.

На високий достаток мешканців міста вказують знайдені археологами наконечники для стріл, зроблені з рідкісного матеріалу обсидіану, який у ті часи доставляли за сотні кілометрів з Анатолії. Крім того, вчені знайшли оздоблені фрагменти кераміки із зображеннями заможного життя.

Нагадаємо, неподалік від гирла Нілу вчені виявили торговий корабель древніх єгиптян віком у дві з половиною тисячі років.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.