В Англії знайшли шахи ХІХ століття

Археологи виявили в Англії шахові фігури королеви і слона, виготовлені в ХІХ столітті.

На думку вчених, фігурки сховали в старому дерев'яному сараї як охоронні амулети, повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на N+1.

Фігурки знайшли в місті Бург ле Марш у Центральній Англії. Їх виготовили близько 1850 року з гіпсу або дрібних каменів, які зверху були покриті смолою. Фігурки були поміщені на балку над входом в сарай, тому дослідники вважають, що їх використовували в якості оберегів.

 Фото: N+1

"Ми знаємо, що в XIX столітті люди ховали предмети поруч з порогами, як охоронні амулети для захисту від злих сил. Це було взуття, котячі мумії або маленькі біблії. Але ми раніше не зустрічали шахові фігури. Ймовірно, молитви єпископа і королеву, яка могла виконувати роль діви Марії, вибрали з інших шахових фігур спеціально. Можливо, [будівельники вважали], що у них могла бути особлива духовна сила для відображення злих сил", - заявив археолог Адам Дабни з Ради графства Лінкольншир.

Польські археологи відкрили найбагатшу старовинну гробницю на східному березі Вісли. 

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.