В Англії знайшли шахи ХІХ століття

Археологи виявили в Англії шахові фігури королеви і слона, виготовлені в ХІХ столітті.

На думку вчених, фігурки сховали в старому дерев'яному сараї як охоронні амулети, повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на N+1.

Фігурки знайшли в місті Бург ле Марш у Центральній Англії. Їх виготовили близько 1850 року з гіпсу або дрібних каменів, які зверху були покриті смолою. Фігурки були поміщені на балку над входом в сарай, тому дослідники вважають, що їх використовували в якості оберегів.

 Фото: N+1

"Ми знаємо, що в XIX столітті люди ховали предмети поруч з порогами, як охоронні амулети для захисту від злих сил. Це було взуття, котячі мумії або маленькі біблії. Але ми раніше не зустрічали шахові фігури. Ймовірно, молитви єпископа і королеву, яка могла виконувати роль діви Марії, вибрали з інших шахових фігур спеціально. Можливо, [будівельники вважали], що у них могла бути особлива духовна сила для відображення злих сил", - заявив археолог Адам Дабни з Ради графства Лінкольншир.

Польські археологи відкрили найбагатшу старовинну гробницю на східному березі Вісли. 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.