Знайшлася німецька субмарина, зникла в 1945 році

Данський музей стверджує, що він розгадав 70-річну загадку зниклої нацистської субмарини. Ідеться про німецький підводний човен У-3523, який знайшли науковці Музейю морської війни в Ютланді, що на півночі Данії.

Про це повідомляє сайт CBS News.

За даними музею, субмарина затонула 6 травня 1945 р. через день після капітуляції німецьких військ у Данії, Нідерландах та деяких районах Німеччини.

Графічна реконструкція Музею морської війни Ютландії показує загибель німецької субмарини, яку музей знайшов заритою в ґрунт на дні моря на північ від Данії

Роками навколо човна, що був одним з найсучасніших у Третьому Райху, кружляли неймовірні чутки — начебто, на ній до Південної Америки втекли нацистські офіцери. Деякі конспірологічні теорії твердили, що там був сам Адольф Гітлер.

"Після війни було багато чуток про високопоставлених нацистів, яким удалося втекти на підводних човнах і заховати нацистське золото, і У-3523 підживлювала ці чутки, — ідеться в заяві музею на його сайті. — Тип XXI була першим справжнім підводним човном, який міг пливти під водою впродовж тривалого часу, і У-3523 мала дальність дії, достатню для безперервної подорожі до Південної Америки".

Зображення морського дна, створене Музеєм морської війни Ютландії, де розташовуються рештки нацистського підводого човна У-3523  

Місце загибелі субмарини – лише 9 миль від того місця, де, за повідомленням британського флоту, вона затонула під час спроби втечі. Проте музей ще підняв її рештки із дна.

Те, що 70 років тому не змогли знайти уламків, дало підґрунтя для спекуляцій про успішну таємну подорож підводного човна до Аргентини.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.