У шкільному підручнику з історії Саудівської Аравії надрукували майстра джедаїв Йоду. ФОТО

У підручнику з історії Саудівської Аравії надрукували колаж із третім королем Фейсалом і магістром Ордену джедаїв Йодою із "Зоряних війн".

Картинку помістили в розділ про Організацію Об’єднаних Націй підручника для учнів старшої школи, повідомляє "Нью-Йорк Таймс".

Це історичне фото третього короля країни (1964 -1975), який тоді був іще принцем  і міністром закордонних справ, під час підписання Хартії ООН у 1945 році. Поруч із ним домальовано майстра Йоду – персонажа фантастичної кіносаги "Зоряні війни".

 Та сама картинка. Йода і Фейсал ібн Абдул-Азіз аль-Сауд підписують Хартію ООН у Сан-Франциско, 1945 рік

"Перший правив Саудівською Аравією 11 років, заборонив рабство, запровадив загальну освіту та телебачення у своїй країні. Другий був майстром із світловим мечем, тренував Люка Скайвокера та прожив понад 800 років", пише Бен Хаббард із "Нью-Йорк Таймс".

Як вони обидва опинилися в підручнику країни, де немає громадських кінотеатрів, є загадкою для всіх. Навіть для художника, який є автором картинки.  

"Я той, хто зробив її, але не я помістив картинку в книгу", повідомив митець Абдулла Аль Шехрі телефоном із Ріяда.

Картинка належить до серії колажів, у якій 26-літній Шехрі під псевдонімом Шавіш (Shaweesh), поєднує ікон поп-культури з історичними фотографіями. За його словами, ця ідея спала йому на думку під час перегляду фотоархівів із Близького Сходу.

Ще один колаж із серії Абдулли Шехрі. Навіть важко з першого разу помітити, хто тут зайвий :)

"Знаєте, всі знімки були сумними – війна, біженці…", каже Шехрі. Потім він знайшов знімок, на якому зафіксовано, як убитий у 1981 році президент Єгипту Анвар Садат вітається з Міккі Маусом під час візиту в Діснейленд.

"Ось що було потрібно архіву, згадує Шехрі, Щось кумедне, щось, що зменшує депресивність".

Капітан Америка та арабські діти 

"Він був мудрим та твердим у своїх промовах, – описує короля художник. – Тож мені здалося, що Йода найближче подібний до короля. А також Йода і його світловий меч зелені [кольори державного прапора Саудівської Аравії – ІП]".

Саудівське міністерство освіти заявило, що воно вилучить підручник. Міністр Ахмед аль-Ейсса вибачився у "Твіттері" за "ненавмисну помилку".

Як повідомлялося, на нещодавно відкритому в Москві пам'ятнику зброяреві Михайлові Калашникову виявили зображення чужої зброї. 

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.