ТЕРОРИСТИ ІДІЛ ПІДІРВАЛИ ТРІУМФАЛЬНУ АРКУ В ПАЛЬМІРІ. Фото

Бойовики радикального угруповання "Ісламська держава" підірвали Тріумфальну арку в контрольованому ними місті Пальміра (провінція Хомс).

Про це повідомив глава сирійського управління зі збереження пам'яток старовини Маамун Абдулкарім, передає Reuters.

Монументу часів римського правління було близько двох тисяч років.

"Ісламська держава Іраку та Леванту" (ІДІЛ) захопила Пальміру, стародавні руїни якої - один з шести об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Сирії, у травні 2015 року.

 Тріумфальна арка в Пальмірі

Місто було розташоване у пальмовій оазі (арамейська назва Тадмор - "місто пальм") в пустелі на караванному шляху. Відоме з ІІ тисячоліття до нашої ери. В ІІ сторіччі нашої ери захоплена Римом, у ІІІ cторіччі отримала статус колонії (міського поселення громадян Риму).

Збудований у часи Римської імперії архітектурний комплекс Пальміри називали перлиною в колекції Світової спадщини в Сирії. Тріумфальна арка була одним із найкраще збережених об'єктів комплексу, ставши одним із символів пізньоантичної архітектури.

Радянський підручник "Історія стародавнього світу"

Перед тим як залишити місто, сирійська армія евакуювала більшу частину його жителів і найбільш цінні історичні реліквії центрального музею Пальміри.

Місяць тому бойовики влаштували потужний вибух в головному храмі святилища бога Бела, який вважався головною історичною пам'яткою комплексу, що збереглася практично в первозданному вигляді.

Підірваний храм Баала. Фото: The Guardian

Також вони підірвали розташований неподалік храм Баала (Баалшаміна), споруджений у другому столітті нашої ери.

УП

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.