Казахи просять українців не називати росіян Ордою

Українців просять не називати російських окупантів "ординцями", бо це ображає казахів.

Відповідне звернення "казашки Альбіни Ахметової" оприлюднено на сайті Алтин Орда.

"Я розумію, емоції зашкалюють і незнання деяких історичних нюансів, - пише Ахметова. - Але прошу вас, шановні українці, перестаньте називати цей набрід, що напав на вас, Ордою, ординцями... До Орди їм ой як далеко. Вони, скоріше, нащадки рабів справжньої Орди".

Автор звернення висловила підтримку боротьбі українців за незалежність від імені руху "Казахська Орда": "Ми, казахи, в День Незалежності України, вийшли на свій страх і ризик до пам'ятника Тараса Шевченка на однойменній вулиці в Алмати, щоб щиро привітати Українців з їх світлим, хоча і гіркуватим, святом".

За словами Ахметової, орда - це "сила, міць, ідея, доблесть, благородство, зрештою".

"Ви щось подібне в овечій зграї, яка на вас напала, помічали? - пише автор. - Наш Президент мешкає в Астані в резиденції під назвою "Ак Орда", тобто "Біла Орда". Є в Казахстані місто Кизил-Орда, тобто, "Червона Орда ", колишня ставка великого, героїчного війська. Представники "елітного підрозділу" десантури Ерефіі до таких вочевидь не належать".

"Навіть татаро-монгольська бойовий клич "хуррра" просто, вибачте, сперли і привласнили, - обурюється Ахметова і просить "не очорняти це поняття ["Орда"]" порівнянням з кремлівськими агресорами.

Також:

"Росія - спадкоємиця Орди" - історик

Янукович правив за законами політичної культури Степу

На Луганщині знайшли ставку хана Золотої Орди

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.