У Криму випустили підручник про те, що татари - посібники нацистів

У Криму на бюджетні кошти випустили книгу, яка містить антитатарські та ксенофобські висловлювання, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу на півострові.

Кримські татари вже готують звернення до прокуратури, повідомляють Крим.Коментарі із посиланням на 15minut.org.

Так, в одному з розділів книги містяться звинувачення на адресу кримських татар, які нібито в роки Другої світової війни "поголовно перейшли на бік ворога".

Автори назвали "посібницею окупантів" навіть легендарну розвідницю Аліме Абденнанову, яка після довгих катувань була розстріляна фашистами. Ця кримська татарка була удостоєна ордена Червоного Прапора.

Видання вийшло за фінансової підтримки деяких спонсорів і місцевого бюджету. З районної скарбниці на підготовку та друк книги було виділено 15 500 гривень.

У презентації видання мали взяти особисту участь керівники Кіровського району, а всі 1 200 примірників книги планувалося найближчим часом розповсюдити по школах району.

Пізніше стало відомо, що на весь тираж цієї книги накладено арешт.

За словами голови Кіровської райради Михайла Іванова, який оплатив частину витрат на підготовку та друк цього видання, наразі видання не поширюється. Влада району ще не знає, що далі робити з книгою.

За словами Іванова, зміст книги шокував і голову Кіровської райдержадміністрації Олега Гордєєва. "Коли Гордєєв вперше відкрив книгу, у нього очі попливли вгору. Для чого?! Для нас з Гордєєвим неприємна ця ситуація", – сказав Іванов.

Голова райради повідомив, що з автором видання влада планує провести зустріч, на яку запросять і представників кримськотатарського народу.

Як відомо, у квітні 2013 року у школах Донбасу спробували розповсюджувати посібник, у якому на вигаданих прикладах розповідалося про нібито історичну ворожнечу "шахтарів" і "хохлів".

У травні 2013 року генконсул РФ у Сімферополі Владімір Андрєєв заявив, що кіно про депортацію кримськотатарського народу Сталіним у 1944 році "спотворює історію Великої вітчизняної війни".

Андрєєв фактично виправдав депортацію, у сталінському стилі звинувативши кримськотатарський народ у "зраді" і співпраці з нацистами. При цьому він стверджував, що його слова - офіційна позиція РФ. За два тижні Андрєєва замінили на іншого генконсула.

Дивіться також:

Інші матеріали за темою "Кримські татари"

Інші матеріали за темою "Освіта"

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.