МЕР ЛЬВОВА ПОРАДИВ МЕРУ ДОНЕЦЬКА ЗАЗИРНУТИ У ПАСПОРТ

Надаючи щомісячну доплату до пенсій ветеранам УПА, Львівська міська рада діє в межах своїх повноважень, а солдати УПА захищали свою землю, чужої не чіпали.

Про це заявив міський голова Львова Андрій Садовий, повідомляє Львівський портал із посиланням на прес-службу Львівської міської ради.

За словами Садового, стаття 91 Бюджетного кодексу надає право за рахунок надходжень на власні повноваження місцевих рад приймати рішення з соціального захисту мешканців територіальної громади без будь-яких обмежень.

"Нас ніхто не "годує", - наголосив мер. - У державний бюджет України зі Львова вилучається значно більше, ніж повертається".

Садовий також закликав "не піддаватись на спроби розхитати Україну і поділити її".

"Українці сьогодні понад усе повинні шукати приводи для єдності. Адже в єдності – сила, - зазначив міський голова. - Усім, хто сумнівається в тому, що УПА в роки війни боролась за Україну, раджу заглянути в паспорт. Там на обкладинці є тризуб, а всередині - синьо-жовтий прапор. Гравці національної збірної з футболу всі дружньо вже співають гімн "Ще не вмерла Україна".

За словами Садового, солдати УПА в роки страшної війни були єдиним збройним формуванням на території України, які боролись як з нацистами, так і з НКВД-стами під цими символами, якими сьогодні користується держава, в якій ми живемо.

"Боролись, наголошу, добровільно, на своїй власній землі, де споконвіку жили наші діди-прадіди, - сказав мер. - На чуже не зазіхали".

Нагадаємо, представники донецького осередку Партії регіонів обурилися тим фактом, що з міського бюджету Львова здійснюють доплату ветеранам УПА, а міський голова Донецька заявив, що ця доплата встановлена з порушенням закону.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.