"ІСТОРИЧНА ПРАВДА" СКАСУВАЛА ОПЦІЮ "КОМЕНТАРІ"

Редакція "Історичної Правди" призупинила можливість залишати читацькі коментарі під матеріалами сайту.

Протягом тижня опція "Коментарі" на сайті буде відключена. Користувачі сайту не зможуть залишати свої відгуки під публікаціями.

Експеримент з відключення коментарів триватиме з 19 до 26 березня 2013 року.

За цей час редакція отримає нові статистичні дані. Користувачі ж зможуть присвятити свій час іншим речам, відпочивши від суєти мирського інтернет-спілкування у перший тиждень Великого посту.

"Історична Правда" нагадує, що ми й далі раді почути читацькі зауваження щодо матеріалів сайту та інших питань через редакційну пошту ІП - istpravda AT gmail.com.

Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Читайте також інші матеріали за темою "Editorial".

Теми

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.