Альтернативним підручником зацікавилась прокуратура. СКАНИ

Альтернативним посібником з історії України для учнів 5 класу, виданим у Львові, зацікавилася прокуратура. Тим часом підручник набуває популярності - надходять замовлення з Закарпаття, Полтави, Тернопільщини та інших областей.

Про це повідомляє ZIK із посиланням на директор видавництва "Астролябія", яке видало посібник, Олега Фешовця.

За словами Олега Фешовця, реакція на альтернативний посібник з Історії України, який показує правдиву історію та висвітлює ті розділи, які Міносвіти викинуло з навчального підручника, була різна.

"Однією з перших реакцій було звернення до прокуратури першого секретаря Луганського обкому КПУ, який сказав, що потрібно розібратися з цим підручником, - сказав Фешовець. - Також першим натяком на цю негативну тенденцію став дзвінок до одного зі службовців Львівської ОДА з київської прокуратури".

За словами директора, до посібника були зауваження і з Міносвіти, що треба з ним розібратися.

Обкладинка того самого посібника. Всі фото: Zaxid.net

"Ми реагуємо на випередження, - сказав Фешовець. - Показуємо, як готові реагувати на такі подальші дії, якщо вони будуть розвиватися. Ми знаємо, як це може відбуватися. Наприклад, прокуратура може оскаржити правомірність закупівлі управлінням освіти цих підручників, чи, наприклад, буде чинитися податковий тиск на видавництво, чи перевірки КРУ, щоб паралізувати роботу видавництва".

 

Доктор історичних наук, професор, почесний директор Львівської національної наукової бібліотеки імені Василя Стефаника Лариса Крушельницька заявила: "Реакція на цей посібник власть імущіх свідчить, що нами керують люди, далекі від України. Якщо будемо мовчати, то ситуація буде трагічна. У мене таке враження, що сьогодні останній бій і ми мусимо не дати себе знищити".

 

Тим часом, за словами Фешовця, альтернативним підручником зацікавилися вже вчителі та батьки з усієї України, зокрема із Полтави, Закарпаття, Івано-Франківської, Тернопільської областей. До друку готується додатковий тираж.

Олег Фешовець наголосив, що навіть, якщо видавництву повністю заборонять видавати цей посібник, його друкуватимуть у підпіллі чи за кордоном.

 

Як відомо, новий посібник з історії України випущено на замовлення Львівської міськради - нам користуватимуться як додатковим підручником для вивчення історії у 5 класі.

У книзі є факти, яких нема в "офіційному" підручнику - зокрема, те, що стосується Голодомору й УПА. Також у книжці детальніше описані дисидентський та рух шістдесятників, Українська революція, зокрема, Холодноярська республіка.

Нагадаємо, в березні 2011 року Табачник повідомив, що в нових підручниках з історії для 11-го класу "всюди буде відновлено термін "Велика вітчизняна війна". Тоді ж стало відомо, що в одному з видань нових підручників зник розділ "Русифікація".

У вересні 2011 року стартувала громадська кампанія "Антитабачниківські уроки історії".

У січні 2011 року Львівська міськрада передбачила у бюджеті півмільйона гривень для видання підручника з історії України, який "містив би правдиві матеріали про історичні події в Україні, а не викривлені Міносвітою".

Більше матеріалів про шкільні підручники з історії дивіться на ІП за темою "Підручник"

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.