Табачник хоче прибрати з підручників "Історію України"?

Міносвіти розробило новий навчальний план для 5-9 класів, за яким всесвітню історію та історію України буде об'єднано в один курс.

Про це повідомляє "Буквоїд" із посиланням на "Дзеркало Тижня".

У міністерстві освіти та науки розробили новий навчальний план для 5-9 класів середньої школи. Проект передбачає зменшення годин на вивчення української мови та літератури і скасування предмету "Історія України".

Як дізналася "ДТ", за новим планом уроків української мови буде лише по два на тиждень (для порівняння, у Росії на вивчення державної мови у шостому класі середньої школи відводиться шість уроків щотижня). У сьомих, восьмих та дев´ятих класах також зменшується кількість годин на вивчення української літератури.

А предмет "Історія України", за задумом керівництва Міносвіти, взагалі зникне з розкладу шкільних уроків. Натомість з'явиться новий, інтегрований курс - історія, в якому буде поєднано всесвітню історію та історію України.

Оскільки навчальних планів для десятого та одинадцятого класу не розроблено, про подальшу долю предмету "Історія України" ніхто нічого певного сказати не може.

Як відомо, в січні 2011 року Табачник створив на базі інституту українознавства інститут світової історії.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.