В США померла донька Сталіна (ФОТО)

На 85-му році життя померла дочка радянського лідера Йосипа Сталіна Світлана Аллілуєва, яка втекла з СРСР у 1967-му - спершу в Швейцрію, а потім у США, де мешкала під іменем Лана Пітерс.

Про це Російській службі Бі-бі-сі повідомив представник адміністрації округу Річленд американського штату Вісконсін.

"Я можу лише підтвердити, що вона померла 22 листопада", - сказав Бі-бі-сі юридичний представник округу Бен Саутвік.

За словами судді-коронера Мері Тернер, Аллілуєва, яка жила в США під ім’ям Лана Пітерс, померла в будинку пристарілих.

Раніше у неї було діагностовано рак прямої кишки.

Лана Пітерс

Інформація про можливу смерть дочки Сталіна з’явилася в мережі і раніше, пише газета New York Times, однак місцева похоронна фірма, яка, імовірно займалася організацією траурних заходів, відмовилася підтвердити смерть Лани Пітерс.

Представники влади Вісконсіна припускали навіть, що вона померла кілька місяців тому.

Спроби з’ясувати подробиці по телефону у її дочки, Ольги Пітерс, яка взяла собі ім’я Кріз Еванс, також ні до чого не привели.

Світлана Сталіна народилася 22 лютого 1926 року в Ленінграді.

Після смерті батька в 1953 році вона взяла прізвище матері і стала Світланою Аллілуєвою.

Вона закінчила історичний факультет МДУ та аспірантуру Академії суспільних наук при ЦК КПРС, після чого працювала перекладачем з англійської мови та літературним редактором, пише РІА "Новості".

1967 року Світлана Аллілуєва, поїхавши до Індії, щоб взяти участь у похоронах Браджеша Сінгха, якого в деяких інтерв’ю називала своїм чоловіком, відмовилася повертатися до СРСР.

Переїзд на Захід і подальша публікація книжки "Двадцять листів другу" (1967), в якій Аллілуєва згадувала про свого батька і кремлівське життя, викликали світову сенсацію.

 Світлана Сталіна (посередині) з братом і батьком

На деякий час вона зупинилася в Швейцарії, потім жила в США.

1970 року вийшла заміж за американського архітектора В.В.Пітерса, народила доньку, незабаром розлучилася, але зберегла за собою ім’я Лана Пітерс.

Більше про Світлану Аллілуєву та її життя читайте на "Історичній Правді".

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.