Під Києвом відбудеться перший фестиваль часів Великого князівства Литовського

23-25 вересня 2011 р. в розважальному парку "Київська Русь" (розташований в Обухівському районі Київщини) за підтримки Київської ОДА під патронатом посольств Польщі, Росії, Литви та Білорусі в Україні відбудеться міжнародний середньовічний фестиваль "Гості Стародавнього Києва 15 ст." із лицарським турніром "За меч Послів".

Про це повідомляють організатори цього першого українсько-білорусько-литовсько-польсько-російського фестивалю.

За меч Послів змагатимуться представники 6 країн: України, Білорусі, Латвії, Литви Польщі та Росії.

Кужель і меч. Сімейна історія Анастасії Слуцької - від Гедиміна до князя Острозького

У програмі:

- кінний турнір,

- піші бойові турніри (індивідуальні й групові),

- денні та нічні баталії,

- змагання лучників,

- виступи музичних та танцювальних колективів,

- фехтувальні та музичні майстер-класи.

Під Києвом лицарі штурмували середньовічну фортецю (ФОТО)

Крім того, відбудеться реконструкція штурму середньовічної фортеці - лицарі продемонструють, як колись здобувалися укріплені фортеці, представлять тактику, яку тоді використовували, та способи оборони оточеного гарнізону.

На території парку буде створений мальовничій табір, у якому  представники клубів історичної реконструкції продемонструють життя та побут романтичного XV століття.

1240-1795: Геополітична конкуренція Литви, Польщі і Московії (ВІДЕО)

Парк стане також місцем ярмарки майстрів-умільців, заповненої виробами стародавнього ремесла.

Увечері відбудеться масова битва лицарів "Честь і слава".  Завершиться свято яскравим та незабутнім вогняним шоу "Маскарад Чарівної Дами" і феєрверком.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.