Спецпроект

36% українців вважають Сталіна великим вождем

На питання, чи згодні ви з тим, що Йосип Сталін був великим вождем, більше третини українців відповіли ствердно, і майже стільки ж - негативно.

За результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у червні, 36% українців вважають Сталіна великим вождем, 34% не згодні з цим, а 17% ще не визначилися у своєму ставленні до цієї історичної важкоатлету.

За даними КМІС, обожнюють Сталіна переважно люди пенсійного віку, люди з неповною середньою освітою або без освіти взагалі.

15 гріхів Канібалісімуса. Які злочини вчинив Сталін

Серед тих, хто з таким баченням персони Сталіна не згоден, переважають громадяни у віці 30-44 років з вищою або середньою спеціалізованою освітою.

Сумніваються, ким же був Сталін, поки що в основному молодь і люди з неповною середньою освітою.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".