Спецпроект

За підрив Сталіна затримано двох "свободівців". Партія заперечує причетність до вибуху

У справі про знищення пам’ятника Сталіну в Запоріжжі затримано двох "свободівців".

Про це повідомляє УП з посиланням на прес-службу партії.

"1 січня 2011 року близько 01-00 ночі у квартиру до заступника голови Запорізької "Свободи" з молодіжних питань Юрія Гудименка увірвалися представники міліції. Свободівця заарештували та доставили в Жовтневий райвідділок міліції. Близько 09-00 ранку представники МВС заарештували також голову Запорізької "Свободи" Віталія Подлобнікова", - йдеться в повідомленні.

Свободівцям інкримінують частину 2 статті 192 Кримінального кодексу України за знищення пам’ятника Сталіну у Запоріжжі шляхом вибуху.

До затриманих не допускають адвокатів.

Свободівці нагадали, що 1 січня 2011 року у Запоріжжі о 14-00 мав відбутися урочистий автопробіг центральними вулицями міста з нагоди 102-ї річниці дня народження Степана Бандери. О 16-00 запорізькі свободівці планували провести традиційний смолоскипний марш вулицями міста. Натомість його заборонив суд.

"Свобода" не взяла на себе відповідальність за вибух.

Затримані члени "Свободи" знаходяться поза зоною досяжності: адвокат і однопартійці не можуть вийти з ними на зв'язок.

Адвокат затриманих Сергій Гайдук в інтерв'ю агенції "Інтерфакс-Україна" сказав, що "двоє затриманих - керівник обласної організації "Свобода" Віталій Подлобніков і його заступник Юрій Гудименко знаходяться в Жовтневому РВВС міста, однак міліція відмовляє стороні захисту в зустрічі з ними".

"Міліція не дозволила Юрієві Гудименку захисника. Він уже знаходиться в стінах райвідділку близько 12 годин. Зв'язку з ним немає. О 9 ранку був затриманий глава обласної організації "Свободи" Віталій Подлобніков. Я навіть не знаю, у якому статусі вони знаходяться: свідки, підозрювані чи обвинувачувані. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі", - відзначив Гайдук.

Активісти запорізької організації партії "Свобода", які у даний момент знаходяться під стінами Жовтневого райвідділку, заявляють, що їхня організація не має відношення до вибуху пам'ятника.

"Запорізькі націоналісти не приховували невдоволення установкою пам'ятника Сталіну в Запоріжжі, однак на крайні заходи ми б не пішли", - заявив агенції помічник глави облорганізації ВО "Свобода" Віктор Бороненков.

Він вважає, що "без п'яти хвилин парламентська партія, можливо, стала жертвою провокації політичних опонентів".

Нагадаємо, що 28 грудня погруддю Сталіна на подвір'ї Запорізької КПУ болгаркою відрізали силумінову голову. Відповідальність за цю акцію взяла на себе Всеукраїнська організація "Тризуб".

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.