1995: Дудаєв про РФ: "Русизм страшніше фашизму". ВІДЕО

Уривок із інтерв'ю з лідером чеченського самостійницького руху 1990-х років Джохаром Дудаєвим.

Президент Чечні-Ічкерії порівнює сусідство з Росією з примусовим проживанням в одній клітці з диким ведмедем: "Заходь у клітку, подай йому лапу - і живи з ним дружньо. Ось що таке Росія".

Розповідає про опозицію, називаючи їх бандитами, яких Росія озброює і фінансує. "Звичайний русизм страшніше фашизму й нацизму. Змітає цілі народи з лиця Землі, обираючи найслабшу жертву".

Джохар Дудаєв (1944-1996) - депортований разом із іншими чеченцями в Казахстан у віці 8 днів. Генерал-майор авіації СРСР, перший президент Чеченської Республіки Ічкерія, генералісімус ЧРІ. Убитий за наказом президента РФ Бориса Єльцина ракетним ударом.

Дивіться також:

1994: так починалася війна в Чечні. ВІДЕО

Як убили Дудаєва. Смерть першого президента Чечні

Чеченці врятували тисячі українців від Голодомору - Кадиров

Чому Путін підтримує Асада? Проводить паралелі між Сирією і Чечнею

Як полковник Буданов установлював "мир у Чечні"

Чеченці на війні. Друга світова

Інше за темою "Чечня"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.