"Історична Правда" на ZIK. Випуск №7. ВІДЕО

Сьомий випуск телепрограми "Історична Правда з Вахтангом Кіпіані" на каналі ZIK.

У фокусі передачі - перший геноцид ХХ століття: Османська імперія проти вірмен. Чи знають у Львові, що сталося у квітні 1915 року? Експерти - кандидат історичних наук, автор монографії ""Геноцид та політика масового винищення цивільного населення у ХХ ст." Андрій Козицький та дружина настоятеля львівського храму Вірменської Апостольської церкви Єлена Геворгян.

Річниця Чорнобильської катастрофи. 1986: американський ТБ-сюжет про Чорнобиль. Порівняйте з радянським. ВІДЕО

Також у програмі - розмова у студії з відомим істориком, президентом Українського Геральдичного Товариства Андрієм Гречилом про гербову справу в Україні, зокрема і про "герб Віктора Януковича". Чи буде колись в Україні не тільки малий герб - тризуб святого Володимира, але й великий і чи потрібен останній?

Книга тижня - "Український робітничий клас в боротьбі за мир". Судячи з вихідних даних - видана в Києві у видавництві "Український робітник", а насправді в одній з країн Заходу. І розповідає не про "боротьбу за мир", а про... антирадянський та профспілковий рух у Радянському Союзі, Польщі та інших країнах Варшавського пакту.

У рубриці "Голос" - таємно записаний голос Адольфа Гітлера. Серед своїх він говорив зовсім не так як перед багатотисячною юрбою прихильників.

"Історична правда" виходитиме щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Сторінка програми на Facebook - приєднуйтесь!

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.