"Історична Правда" на ZIK. Випуск №3. ВІДЕО

Третій випуск телепрограми "Історична Правда з Вахтангом Кіпіані" на каналі ZIK. Досліджуємо - чи насправді ОУН у 1930-х намагалась замінити християнство "політичною релігією"? Феномен українського лікаря Анатолія Кашпіровського - 25 років потому.

У фокусі передачі - стосунки між УГКЦ і ОУН на Галичині у 1930-х рр. Позиція митрополита Андрея Шептицького. Терор бойовиків ОУН і ставлення церкви до цього. Гість студії - кандидат історичних наук Ігор Гаврилів.

Унікальна хірургічна операція в прямому ефірі у кінці 1980-х стала всесоюзною сенсацією. Що це було? Дар лікаря Кашпіровського чи технологія впливу на мільйони людей? Коментуємо і згадуємо разом із професором ЛНУ Борисом Потятинником.

Також у програмі:

Поет Василь Симоненко читає свій знаменитий вірш "Ти знаєш, що ти людина...".

Книга "Матінка Ніна" про Ніну Михайлівну Марченка, маму українського журналіста та дисидента Валерія Марченка, фактично вбитого комуністичною системою.

Цю пісню ми знаємо як "Красная Армия, чёрный барон". Але на острові Корсика на музику радянського композитора поклали свої вірші і вийшов чудовий патріотичний марш...

"Історична правда" виходить щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Дивіться нас по ТБ і читайте нас в інтернеті. Сторінка програми на Facebook - приєднуйтесь!

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.