"Історична Правда" на ZIK. Випуск №1. ВІДЕО

Перший випуск телепрограми "Історична Правда з Вахтангом Кіпіані" на каналі ZIK. У цьому випуску - таємниці останніх днів Шухевича, офіційна відповідь ФСБ і відео психіатричної експертизи радянського дисидента генерала Григоренка.

У фокусі передачі - останні дні головнокомандувача УПА Романа Шухевича та те, що чекало на нього після смерті. У студії - син Юрій Шухевич, експертами виступили історики Микола Посівнич, Володимир В'ятрович, Ігор Дерев'яний, Руслан Забілий, Дмитро Вєдєнєєв тощо.

Також у програмі - унікальне відео психіатричної експертизи, що її у 1978 році пройшов у США легендарний генерал-дисидент Петро Григоренко, який перед виїздом з Радянського Союзу багато років карався у вітчизняних психіатричках. Це відео нам надав відомий психіатр, учасник правозахисного руху Семен Глузман.

"Історична правда" виходитиме щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Дивіться нас по ТБ і читайте нас в інтернеті. Сторінка програми на Facebook - приєднуйтесь!

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.