Спецпроект

2009: "Шахтар" виграє останній Кубок УЄФА

Рівно два роки тому "Шахтар" здобув свій перший успіх у Європі, вигравши Кубок УЄФА. Перемога українського клубу у єврокубку викликала стихійні нічні радісні маніфестації по всій країні.

Ця перемога стала більш знаковою, що це був останній турнір - потім він змінив формат, ставши Лігою Європи. Давайте згадаємо ті емоції, подивившись цю нарізку найбільш драматичних моментів матчу.

Для команди, яка колись була "міцним середнячком" радянського футболу і впевнено нарощувала свій потенціал в чемпіонаті України (6-разовий чемпіон), то був справжній прорив психологічного бар'єру.

Донецький Пеле, якого всі ніжно називали "Бабуся"

Після того, як бразильсько-балкансько-українська збірна перемогла у Стамбулі німецький "Вердер", гірники вже не повинні почуватися знічено перед грандами, як це було ще кілька років тому, коли у нападника "Шахтаря" Воробея "тряслися колінця".

Забивши першими, шахтарі пропустили від бременців. Основний час так і завершився нічиєю 1:1, тож довелося грати два додаткові тайми по 15 хвилин кожен. На 97-ій хвилині Жадсон забив переможний гол.

1966: "Динамо" виграє Кубок і стає чемпіоном СРСР (ВІДЕО)

Перемога українського клубу у єврокубку викликала стихійні нічні радісні маніфестації по всій країні. Особливо веселилися у Донецьку, де рідний клуб є основоположною частиною регіональної ідентичності. Але це вже інша історія.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.