Спецпроект

2003: революція троянд у Грузії

"Диктатор" Шеварднадзе, який сперечається на вулиці з демонстрантами, "визволитель" Саакашвілі, якого демонстранти водять вулицями, маленькі поліцейські без спецобладунків, як у нашого "Барсу".

22 листопада 2003 року грузинська опозиція під час вуличних акцій протесту захопила парламент. Таким чином вони протестували проти фальсифікації парламентських виборів. В руках опозиціонери тримали троянди - і цей день вважається початком "революції троянд".

Тоді грузинські події здавалися чимось смішним. Гляньте на це відео - "диктатор" Шеварднадзе, який сперечається на вулиці з демонстрантами, "визволитель" Саакашвілі, якого демонстранти водять вулицями, маленькі поліцейські без спецобладунків, як у нашого "Барсу"...

Але в них теж усе було по-серйозному. І вони перемогли.

Ми перемогли через рік після них. І сьогодні смішними видаємося ми. Бо маленька Грузія провела купу реформ і їй уже пропонують подати заявку на вступ до ЄС.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.