Спецпроект

1989: наша "Мрія" + "Буран" - одне з останніх досягнень Радянського Союзу

В салоні найважчого і найбільшого у світі літака цілком поміщається відстань, яку пролетіли на першому літаку брати Райт.

Річниця польоту першого у світі ( і єдиного) автоматизованого космічного шатла "Буран" нерозривно пов'язана з Україною - саме наш літак Ан-225 "Мрія" (за натівською класифікацією - Cossack) мав транспортувати радянський шатл до місця старту.

Після розвалу СССР "Буран" вкривався пилом у ангарі на Байконурі, доки у 2002-ому ангар не розвалився, розбивши корабель.

"Мрія" теж кілька років стояла на "приколі", доки підприємство "Антонов" не стало заробляти на перевезенні надважких ванажів. Зараз завод "Ан" думає реанімувати другу "Мрію".

Ан-225 внесено до книги Ґіннеса за свої 240 рекордів у авіаційній галузі.

 В салоні найважчого і найбільшого у світі літака цілком поміщається відстань, яку пролетіли на першому літаку брати Райт.

Дане відео - унікальна хроніка польоту "Мрії" з причепленим згори "Бураном"

Приємно, що найбільший у світ літак зробили в Україні.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".