Спецпроект

2004: Медведєв їсть із рук Януковича

Легендарне відео з архіву "5-го каналу": Медведєв бере у Януковича цукерку, а Путін відмовляється.

Шість років тому, 28 жовтня 2004-го українська влада організувала парад до річниці визволення України від нацистів - хоча доти жодного разу такі паради не відбувалися. З Москви навіть привезли прапор, який висів над Рейхстагом у 1945-ому.

Власне, захід був організований з однією метою - щоб тодішній російський президент Володимир Путін постояв поруч із тодішнім українським прем'єром Віктором Януковичем. 

Влада чомусь вважала, що високі рейтинги Путіна в Росії допоможуть підняти рейтинг Януковича на президентських виборах, перший тур яких мав відбутися 31 жовтня 2004 року.

Отже, на трибуні на Майдані Незалежності стоять п'ятеро чоловіків: президент України Кучма, президент Росії Путін, прем'єр України Янукович, голова адміністрації президента Росії Медведєв і голова адміністрації президента України Медведчук. Йде процес підвищення рейтингу кандидата від влади.

І тут, в розпал урочистого параду, Янукович дістає з кишені представницького пальто карамельку і пропонує російським колегам посмоктати... 

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.