Спецпроект

1945: США проти Японії. Кольорова кінозйомка з атакуючих літаків

Літаки атакують аеродроми, поїзди, промислові споруди, кораблі, стріляють по інших літаках. Страшна і красива нарізка бойових епізодів.

Це кадри з кіноапаратури (так званих "фотокулеметів"), встановленої в американських літаках, які діяли проти Японії на Тихоокеанському фронті в останній рік Другої світової.

Вони збереглися у архіві італійського історика Вінсенте Романо.

Цитата:

"- Де ви дістаєте стільки плівки? - поцікавився Майкл, згадавши, як важко дістати навіть одну касету фотоплівки на місяць у військовій крамниці.

Священник хитро примружився і приклав пальця до носа.

- Спершу було важко, але тепер усе в порядку. Я дістаю найкращу плівку у світі. Коли хлопці повертаються з завдання, я прошу у авіаційного інженера дозволу відрізати незасвічені кінці плівки на фотокулеметах. Ви не уявляєте собі, скільки плівки можна здобути таким чином."

Ірвін Шоу, "Молоді леви"

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.