1995: Дудаєв про РФ: "Русизм страшніше фашизму". ВІДЕО

Уривок із інтерв'ю з лідером чеченського самостійницького руху 1990-х років Джохаром Дудаєвим.

Президент Чечні-Ічкерії порівнює сусідство з Росією з примусовим проживанням в одній клітці з диким ведмедем: "Заходь у клітку, подай йому лапу - і живи з ним дружньо. Ось що таке Росія".

Розповідає про опозицію, називаючи їх бандитами, яких Росія озброює і фінансує. "Звичайний русизм страшніше фашизму й нацизму. Змітає цілі народи з лиця Землі, обираючи найслабшу жертву".

Джохар Дудаєв (1944-1996) - депортований разом із іншими чеченцями в Казахстан у віці 8 днів. Генерал-майор авіації СРСР, перший президент Чеченської Республіки Ічкерія, генералісімус ЧРІ. Убитий за наказом президента РФ Бориса Єльцина ракетним ударом.

Дивіться також:

1994: так починалася війна в Чечні. ВІДЕО

Як убили Дудаєва. Смерть першого президента Чечні

Чеченці врятували тисячі українців від Голодомору - Кадиров

Чому Путін підтримує Асада? Проводить паралелі між Сирією і Чечнею

Як полковник Буданов установлював "мир у Чечні"

Чеченці на війні. Друга світова

Інше за темою "Чечня"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.