Спецпроект

1994: так починаються війни. Перша чеченська. ВІДЕО

11 грудня 1994 року президент РФ Борис Єльцин підписав указ "Про заходи з забезпечення законності, правопорядку і громадської безпеки на території Чеченської республіки".

В той же день об'єднані війська Міноборони і Внутрішніх військ МВС Росії увійшли на територію Чечні.

Так почалася Перша чеченська війна, в результаті якої загинули десятки тисяч мирних мешканців і солдатів. Серед них були і українці.

Це відео зняте 31 грудня 1994 і 1 січня 1995 року - в день, коли російські війська дійшли до Грозного і розпочали штурм столиці. Тут майже немає сенсаційних кадрів вуличних боїв і трупів. Грозний ще не зруйновано так, як це буде через кілька тижнів.

Тут ми бачимо цілком обивательське прагнення зберегти мирне життя, що стрімко витікає з квартир у палаючих багатоповерхівках.

Тут ми бачимо війну, яка щойно прийшла.

Тут усе тільки починається. Життя людей на цьому відео зміниться безповоротньо, хоч вони й намагаються затримати минуле.

Через 20 років тут, у Грозному, все інакше. Немає цих будинків. І, напевно, цих людей.

Дивіться також інші матеріали за темою "Війна"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.