"Історична Правда" на ZIK. Випуск №7. ВІДЕО

Сьомий випуск телепрограми "Історична Правда з Вахтангом Кіпіані" на каналі ZIK.

У фокусі передачі - перший геноцид ХХ століття: Османська імперія проти вірмен. Чи знають у Львові, що сталося у квітні 1915 року? Експерти - кандидат історичних наук, автор монографії ""Геноцид та політика масового винищення цивільного населення у ХХ ст." Андрій Козицький та дружина настоятеля львівського храму Вірменської Апостольської церкви Єлена Геворгян.

Річниця Чорнобильської катастрофи. 1986: американський ТБ-сюжет про Чорнобиль. Порівняйте з радянським. ВІДЕО

Також у програмі - розмова у студії з відомим істориком, президентом Українського Геральдичного Товариства Андрієм Гречилом про гербову справу в Україні, зокрема і про "герб Віктора Януковича". Чи буде колись в Україні не тільки малий герб - тризуб святого Володимира, але й великий і чи потрібен останній?

Книга тижня - "Український робітничий клас в боротьбі за мир". Судячи з вихідних даних - видана в Києві у видавництві "Український робітник", а насправді в одній з країн Заходу. І розповідає не про "боротьбу за мир", а про... антирадянський та профспілковий рух у Радянському Союзі, Польщі та інших країнах Варшавського пакту.

У рубриці "Голос" - таємно записаний голос Адольфа Гітлера. Серед своїх він говорив зовсім не так як перед багатотисячною юрбою прихильників.

"Історична правда" виходитиме щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Сторінка програми на Facebook - приєднуйтесь!

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.