"Історична Правда" на ZIK. Випуск №7. ВІДЕО

Сьомий випуск телепрограми "Історична Правда з Вахтангом Кіпіані" на каналі ZIK.

У фокусі передачі - перший геноцид ХХ століття: Османська імперія проти вірмен. Чи знають у Львові, що сталося у квітні 1915 року? Експерти - кандидат історичних наук, автор монографії ""Геноцид та політика масового винищення цивільного населення у ХХ ст." Андрій Козицький та дружина настоятеля львівського храму Вірменської Апостольської церкви Єлена Геворгян.

Річниця Чорнобильської катастрофи. 1986: американський ТБ-сюжет про Чорнобиль. Порівняйте з радянським. ВІДЕО

Також у програмі - розмова у студії з відомим істориком, президентом Українського Геральдичного Товариства Андрієм Гречилом про гербову справу в Україні, зокрема і про "герб Віктора Януковича". Чи буде колись в Україні не тільки малий герб - тризуб святого Володимира, але й великий і чи потрібен останній?

Книга тижня - "Український робітничий клас в боротьбі за мир". Судячи з вихідних даних - видана в Києві у видавництві "Український робітник", а насправді в одній з країн Заходу. І розповідає не про "боротьбу за мир", а про... антирадянський та профспілковий рух у Радянському Союзі, Польщі та інших країнах Варшавського пакту.

У рубриці "Голос" - таємно записаний голос Адольфа Гітлера. Серед своїх він говорив зовсім не так як перед багатотисячною юрбою прихильників.

"Історична правда" виходитиме щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Сторінка програми на Facebook - приєднуйтесь!

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.