1987: перше інтерв'ю Маргарет Тетчер радянському телебаченню

Подивіться, як змінився світ за ці 25 років!

У березні 1987 році радянське телебачення перший раз у своїй історії транслювало запис інтерв’ю із британським прем’єр-міністром Маргарет Тетчер.  На порядку денному: розброєння, контроль за хімічною і ядерною зброєю.

Радянські журналісти ледь не залишилися без пальців, намагаючись вкладати їх куди не варто. Пані Тетчер мала більш переконливий вигляд у своїх відповідях, ніж вони у своїх запитаннях.

Цитата: "Як на мене, ви говорите те саме, що і я!"

Деякі фрагменти диктори "забували" перекладати.

Колишній британський прем'єр-міністр баронеса  Маргарет Тетчер пішла з життя вранці 8 квітня 2013 року у віці 87 років.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.