"Історична Правда" на ZIK. Випуск №2. ВІДЕО

Другий випуск телепрограми "Історична Правда з Вахтангом Кіпіані" на каналі ZIK. У цьому випуску - створення Карпатської України у березні 1939-го і роль галичан у цьому, живий голос Василя Стуса, перші і останні вибори союзного парламенту у 1989 р. тощо.

У фокусі передачі - фактичний початок Другої світової війни, Карпатська Україна і її окупація угорськими військами, боротьба закарпатців і галичан за українську державу.

У студії - Орест Климпуш, син коменданта Карпатської Січі Дмитра Климпуша та історик, заступник редактора часопису "Український Тиждень" Олександр Пагіря.

Кінохроніка проголошення Карпатської України, знята Калеником Лисюком (ВІДЕО)

Вибори на перший З'їзд народних депутатів на Львівщині - обрання Івана Вакарчука, Романа Федоріва, Ростислава Братуня всупереч волі компартійної влади. У студії - воїн-афганець Юрій Сорочик, обраний у 24 роки депутатом союзного парламенту від Львівщини, та культуролог Тарас Возняк.

Також у програмі - представлення книги, упорядкованої сумськими істориками та архівістами, зокрема Геннадієм Іванущенком, про дисидентський рух на північному сході України.

Василь Стус читає один зі своїх віршів.

Театр-студія "Не журись" виконує одну з пісень Українських Січових Стрільців - запис 1988 року.

"Історична правда" виходить щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Дивіться нас по ТБ і читайте нас в інтернеті. Сторінка програми на Facebook - приєднуйтесь!

Дивіться також: "Історична Правда" на ZIK. Випуск №1. ВІДЕО"

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.