"Історична Правда" на ZIK. Випуск №2. ВІДЕО

Другий випуск телепрограми "Історична Правда з Вахтангом Кіпіані" на каналі ZIK. У цьому випуску - створення Карпатської України у березні 1939-го і роль галичан у цьому, живий голос Василя Стуса, перші і останні вибори союзного парламенту у 1989 р. тощо.

У фокусі передачі - фактичний початок Другої світової війни, Карпатська Україна і її окупація угорськими військами, боротьба закарпатців і галичан за українську державу.

У студії - Орест Климпуш, син коменданта Карпатської Січі Дмитра Климпуша та історик, заступник редактора часопису "Український Тиждень" Олександр Пагіря.

Кінохроніка проголошення Карпатської України, знята Калеником Лисюком (ВІДЕО)

Вибори на перший З'їзд народних депутатів на Львівщині - обрання Івана Вакарчука, Романа Федоріва, Ростислава Братуня всупереч волі компартійної влади. У студії - воїн-афганець Юрій Сорочик, обраний у 24 роки депутатом союзного парламенту від Львівщини, та культуролог Тарас Возняк.

Також у програмі - представлення книги, упорядкованої сумськими істориками та архівістами, зокрема Геннадієм Іванущенком, про дисидентський рух на північному сході України.

Василь Стус читає один зі своїх віршів.

Театр-студія "Не журись" виконує одну з пісень Українських Січових Стрільців - запис 1988 року.

"Історична правда" виходить щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Дивіться нас по ТБ і читайте нас в інтернеті. Сторінка програми на Facebook - приєднуйтесь!

Дивіться також: "Історична Правда" на ZIK. Випуск №1. ВІДЕО"

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.