1987: київське "Динамо" виграє Кубок СРСР

10 років тому помер Валерій Лобановський. На цьому відео - один із численних моментів його тріумфу. 1987 рік, "Динамо" (Київ) завойовує у Москві кубок Радянського Союзу. Програючи 1:3, кияни зрештою перемагають.

Москва, Лужники, червень 1987 року, фінал Кубку СРСР. Другий зоряний час "динамівців" і перший зоряний час Валерія Лобановського в якості тренера. Ось він, молодий і стрункий, обнімає своїх підопічних-переможців.

Торік він виграв багато трофеїв - чемпіонат СРСР, Кубок Кубків УЄФА, британський журнал World Soccer назвав його другим (після бельгійця Ґі Тіса) найкращим тренером світу. Тепер настав час завоювати ще й Кубок СРСР, вп'ятеро за тренерську кар'єру.

Це не дуже якісно записане відео демонструє те, що в радянському футболі називали "класом команди" - поступаючись мінським динамівцям 1:3, кияни зрівняли рахунок, не пропустили у додатковий час і зрештою виграли в серії післяматчевих пенальті. Ми пропонуємо вам подивитися останні хвилини цього матчу.

Загалом легендарний Лобан, поєднуючи інтенсивні тренування з математичним моделюванням ігрових ситуацій, вісім разів робив київське "Динамо" чемпіоном СРСР і шість разів вигравав Кубок. Зрештою "Динамо" стало найбільш титулованим клубом у чемпіонаті Радянського Союзу.

Дивіться також:

1966: "Динамо" виграє Кубок і водночас чемпіонат (ВІДЕО)

1961: "Динамо" руйнує московську монополію на чемпіонство в Союзі

Головний стадіон Євро-2012: від "Червоного" до "Олімпійського"

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.