Спецпроект

Виставка "Голокост від куль"

В рамках вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру в Києві відкрито виставку "Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941–1944".

Фонд Віктора Пінчука у партнерстві з Меморіалом Шоа (Memorial de la Shoah), організацією "Яхад-ін Унум", а також посольствами Ізраїлю, Франції, Німеччини та Сполучених Штатів Америки в Україні представляють виставку "Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944".

Проект "Голокост від куль" базується на праці римсько-католицького священика з Франції отця Патріка Дебуа, котрий багато років поспіль займається архівними та археологічними дослідженнями, а також відеодокументуванням свідчень очевидців масових розстрілів в Україні.

Виставку, яку відкрито в Києві, було створено спільно з провідними українськими науковцями.

Виставка працює з 8 вересня до 3 жовтня. Понеділок-п'ятниця - з 09:00 до 19:00. Субота-неділя - 11:00-17:00.

21-24 вересня виставка НЕ працює.

На виставці працюватимуть гіди з понеділка по п'ятницю, з 09:00 до 18:00, з перервою 13:00 - 14:00. Тривалість однієї екскурсії 45 хв. Запис на екскурсію відбуватиметься попередньо (мінімум за добу) через Український центр вивчення історії Голокосту, контактна особа Віталій Бобров: 097 256 86 98.

Експозиція включає інформацію про історичні факти, відеоінтерв'ю, документи часів війни, фотографії віднайдених масових поховань та предмети, що засвідчують ті події: кулі, гільзи та ін.

Головна мета виставки - поставити історію масових вбивств євреїв в Україні в 1941-1944 рр. на порядок денний з метою пропагування толерантності та запобігання дискримінації, віддаючи належну шану жертвам Голокосту.

Виставка вже демонструвалася в Парижі, Нью-Йорку та інших містах і вперше представлена в Україні.

Виставка є частиною заходів державного рівня в рамках програми вшанування 70-річчя трагедії Бабиного Яру.

На основі матеріалів виставки спільно з Інститутом візуальної історії та освіти Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії (USC Shoah Foundation Institute for Visual History and Education, США) та Українським центром вивчення історії Голокосту буде проведено масштабну освітню програму для школярів та студентів вищих навчальних закладів.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.