Упродовж багатьох років Кремль намагається довести, що за початок Другої світової війни відповідають не Сталін і СРСР як спільники Гітлера й III Райху, а Польща, пов’язана із III Райхом теплими стосунками від січня 1934 року до березня 1939 року. Поправки до закону про ІНП – це автострада, якою ця теза має в’їхати у свідомість Заходу та європейську правову систему.
6 березня 2018 — Мирослав Чех
За парадним фасадом радянського Тернополя крилося чимало проблем, які далися взнаки місту вже наприкінці доби СРСР. Наприкінці 1980-х Тернопільщина стала одним із центрів українського відродження в період "перебудови".
2 березня 2018 — Володимир Окаринський
"Качкодзьоб в пачці прийшов… він забальзамований і сподіюся, що до місяця буде в Музею найбільш атракційним експонатом з "ківі"
- писав Йосиф Сліпий в Австралію.
Кожний має свої слабкості. Великі люди мають - великі слабкості.
Патріарх УГКЦ мав незвичайне хобі.
24 лютого 2018 — Володимир Мороз
Для боротьби з українськими повстанцями співробітники МГБ УРСР на початку 50-х років застосовували спеціальні засоби, які дозволяли отруїти або знешкодити людину, а потім у непритомному стані захопити її.
22 лютого 2018 — Ігор Марчук
Було розуміння того, що ми вже так далеко зайшли, що зачистка Майдану нічого не дасть. Сам розвиток подій, психологічний настрій майданівців показував, що навіть якщо Майдан розженуть, це не буде кінцем — тоді почнеться вже інша історія…
20 лютого 2018
У квітні 1930 року "Кіно-газета" писала про "кричущий та неймовірний факт, що стався у Харкові. "Картину "Хліб", що відображає найострішу тему, тему класової боротьби на селі наші прокатники провалили. Випустили на екрани без належної промоції та реклами. Випустили раптово".
15 лютого 2018 — Станіслав Мензелевський
Як осмислити і переосмислити ціле століття? Які ідеї змінювали людину, штовхаючи до глобальних воєн і тоталітаризму? Як повернутися до свободи, справедливості і солідарності? Останні сторінки книги «Кривавий вік» Мирослава Поповича (рос).
12 лютого 2018 — Мирослав Попович
Вперше вона з’явилася у Львові в липні 1966. Мала українське коріння і французьке ім’я. КГБ підозрював: вона – Джеймс Бонд у спідниці. Так почалася справа під криптонімом «Куртизанка».
10 лютого 2018 — Володимир Бірчак
"...Навряд чи Хрущов міг припустити, що передача Криму Україні, яку він підносив як великий акт, який скріпляв навіки дружбу російського й українського народів, стане шістдесят років потому каменем спотикання у відносинах між Росією й Україною".
9 лютого 2018 — Історична Правда
Сташинського роздирала дилема. Він не хотів і не міг уявити себе в ролі вбивці невинної людини. Але й не підкоритися наказу не міг. Наслідки непослуху були цілком очевидні.
7 лютого 2018 — Сергій Плохій
Один мільйон дев'яносто дві тисячі вісімсот вісім гривень! Саме стільки зібрала "Історична правда" під час краудфандингової кампанії під гаслом "Закритися чи змінитися?". Дякуємо всім добродіям, які долучились до створення фонду розвитку проекту. Далі буде!
5 лютого 2018 — Вахтанг Кіпіані
"Cтручки гороху розкладали на lushchilka, де за допомогою поворотів барабана, спеціального пристрою й струменя води горошини відділяли від шкаралупи. Вилущений горох падав на стрічку конвеєра, яка доставляла його в сортувально-очисний цех".
3 лютого 2018 — Ігор Бігун